Вітаю у Ольги!
Главная
Вход
Регистрация
Середа, 18.06.2025, 05:29Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайта

Наше опитування
Оцініть мою роботу
Всього відповідей: 14

Позакласний захід з інформатики у 7-х класах

Інтелектуальне казино

«Щасливий біт»

 

Тема: «Щасливий біт»

Мета:

  • підвищення інтересу учнів до вивчення інформатики та інформаційних технологій, виховання позитивного відношення до знань;
  • формування творчого відношення до навчальної діяльності, активізація пізнавальної активності учнів;
  • розвиток уміння діяти самостійно, висувати гіпотези при вирішенні поставлених запитань, розвиток уміння відстоювати свою точку зору, аналізувати;

-   формування вмінь і навичок, які носять в сучасних умовах загально інтелектуальний, загальнонауковий характер.

Обладнання на наочність: презентація з основними етапами гри та завданнями (бажано); годинник; банкноти номіналом у «один біт»; таблички з цифрами 1, 2, 3 і 4; чорна скринька, голка, дискета чи флешка, мішок, циркуль; бейджики для помічників, ведучого та учасників; ігрове поле на 16 клітинок для ставок учнів (можна намалювати поле 4x4 клітинки на аркуші формату А4 або підготувати відповідний слайд у презентації).

Форма проведення уроку: інтелектуальне казино.

Хід заходу

І. Організаційний момент

Учасники мають 16 банкнот по «одному біту», таблички з номерами 1, 2, 3 і 4.

Учитель читає вірші.

У ланцюзі людина стала останньою ланкою,

І краще все втілюється в ній.

Як тополя, піднеслася вона гордою головою,

Розумом обдаровано і мовою благою,

Вмістилище духу і розуму вона —

Весь світ безсловесних підкорений їй.

Фірдоусі

Слово вчителя:

Добрий день, я вітаю вас у нашому інтелектуальному казино. Нехай ці слова знаменитого персидського поета Фірдоусі стануть епіграфом нашої сьогоднішньої зустрічі, а девізом — вільна інтерпретація приказки: «Поганий той учень, що не мріє стати відмінником»! Починаємо гру.

Наше казино — це те саме місце, де можна заробити своїм розумом. Тільки гроші в нас особливі! Це банкноти достоїнством у «один біт»... Пам'ятаєте, як говориться: один біт добре, а два краще. А їх у вас, шановні гравці, по 16 «бітів» у кожного. Протягом гри ви маєте збільшити свій рахунок, але можете й стати банкрутом.

II. Ознайомлення з правилами гри

Слово вчителя:

—      Я називаю галузь знання і запитання, а ви, якщо зважи­теся відповідати, повинні будете зробити ставку в «один біт». У випадку удачі ваша ставка подвоюється, ви заробляєте ще «один біт». Якщо ж ви помиляєтеся — тоді не засмучуйтесь — ваші «біти» поповнять касу нашого інтелектуального казино, тобто ви втрачаєте свої «біти» на користь казино.

Як бачите, умови гри прості: я даю запитання і кілька варіантів відповідей. Ви повинні вибрати правильну відповідь і підняти табличку з відповідною цифрою: 1, 2, 3, чи 4. Але давайте домовимося — відповідати на запитання має право тільки той, хто зробить свою ставку. Інші — мовчать! Спробуємо?

ІІІ.    1 тур «У світі знань»

Хто сміливий? Робимо ставки.

Запитання для ігрового поля

1. Даний пристрій працює на перетворенні хімічної енергії у механічну, електричну і теплову. Його ККД становить 20-25 %. Усі ми неодноразово зустрічали цей пристрій у своєму житті. Який це пристрій?

А   Паровоз

Б   Комп'ютер

В   Людина

Г   Літак

2. Прошу всіх зосередитися. Наступне запитання важче, воно з історії розвитку обчислювальної техніки: що спільного між і машиною Беббіджа (1822), сучасним ПК і людським мозком?

А   Здатність обробляти текстову інформацію

Б   Здатність обробляти графічну інформацію

В   Здатність обробляти звукову інформацію

Г   Здатність обробляти числову інформацію

3. Наступне запитання ще важче, воно з галузі математики. Хто хоче перевірити вдачу? Робимо ставки! Увага, запитання! Що дорожче: царський вагон із золотими монетами по 5 карбованців або його половина із золотими монетами по 10 карбованців?

А   Повний по 5 карбованців

Б   Половина по 10 карбованців

В   Рівні

4. Конфуцій у свій час сказав: «Учитися і час від часу повторювати вивчене, хіба це не приємно?!» Запитання з інформатики: який пристрій комп'ютера обробляє інформацію, тобто відбувається одержання нової інформації?

А   Зовнішня пам'ять

Б   Процесор

В   Дисплей

Г    Клавіатура

5. Наступне запитання виявить, наскільки близький вам народний напрям думок, народна дотепність. Увага, запитання: у прислів'ї говориться, що він: «...і злодію дасть фору». Хто названий у прислів'ї?

А   Дурень

Б   Розбійник

В   Азартний гравець

6. Один давній філософ не втомлювався повторювати: «Усе, що приходить на біт, обмірковуй двічі і тричі...», тільки я боюся, що вибирати відповіді вам доведеться дуже швидко, інакше ви можете залишитися без свого «біту», тобто без грошей...

Наступне запитання з астрономії: який приблизно вік Землі?

А   5·108 років

Б   5·109 років

В   5·1010 років

Г   5 1011 років

7. Китайський філософ Конфуцій якось казав, немов ним з вами: «Добре мати природне дарування, але вправи, друзі, дають нам більше, ніж природне дарування».

Де і ким була створена мова програмуймо ми Паскаль?

А   Німеччина; Лейбніц

Б   Швейцарія; Ніколас Вірт

В   США; Стів Джобс та Стів Возняк

Г   Франція; Блез Паскаль

8. І знову інформатика. Запитання: який пристрій комп'ютера може впливати на здоров'я людини?

А   Гнучкий диск

Б Дисплей

В   Системний блок

Г Клавіатури

9. Один раз в Аристотеля запитали:

  • Як же учням досягнути успіху?
  • Доганяти тих, хто попереду, і не чекати тих, хто позаду, — швидко відповів той. І він мав рацію! Отже, сміливіше робіть ставки, наздоганяйте перших, щоб не залишитися «з носом». Для ерудитів у галузі фізики. Один із класиків фізики не любив відволікатися від своїх занять задля побутових дріб'язків. Для своєї кішки та її кошенят він зробив у дверях отвори для кожного. Кому належить ця ідея?

А   Галілею

Б Ньютону

В   Паскалю

Г Гюйгенсу

10. Інформатика. Так, знову інформатика, інформація ... Запитання: який пристрій має найменшу швидкість обміну інформацією?

А   СD-RОМ диск в дисководі

Б   Жорсткий диск

В   Дисковод для гнучких дисків

Г   Мікросхеми оперативної пам'яті

11. Коли почалося масове виробництво персональних комп'ютерів?

А   У 40-х роках

Б У 50-х роках

В   У 80-х роках

Г У 90-х роках

12. Колись так називали людей, які безкоштовно обмінювалися комп'ютерними програмами. Потім їх стали вважати «віртуальними хуліганами». Самі вони вважають, що ведуть боротьбу за вільний доступ до будь-якої інформації. Йдеться про:

А   програмістів

Б   хакерів

В   системних адміністраторів

Г   «чайників»

13. Зазвичай при спілкуванні в чатах користуються:

А   логіками

Б   паролями

В   модемами

Г   ніками

14. Отже, знову математика. Хто полюбляє точність? Робимо ставки. Увага, задача: через 10 років мій брат буде утричі старший, ніж я зараз. Скільки мені зараз, якщо ми з братом близнюки?

А   5 років

Б   15 років

В   10 років

15. Потрібно підготувати реферат. Якою програмою краще за все скористатися?

А   Блокнот

Б   WordPad

В   Microsoft Word

Г   PowerPoint

16. Відомий письменник і поет сказав: «Ми вважаємо всіх нулями,n а одиницями — себе». Хто автор цих рядків?

А   І. В. Ґете

Б   Дж. Байрон

В   А. С. Пушкін

Г   Р. Кіплінг

Народна мудрість говорить: «Учитися — завжди пригодиться». А один найдавніший невідомий автор писав так: «Сину мій! Від юності твоєї віддайся навчанню, і до сивин твоїх знайдеш мудрість!...» Але ми до сивин чекати не будемо і вже по закінченні першого тайму обчислимо «біти» у гравців.

Відповіді до запитань 1 туру:

Завдання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Відповідь

В

Г

В

Б

В

Б

Б

Б

Б

В

В

Б

Г

А

В

В

(Проходить підрахунок балів та підбиття підсумків першого туру)

IV. 2 тур. «Чорна скринька»

Наступний тайм називається «Чорна скринька». Це завдання розраховане на команду. Завдання обговорюють у команді 0,5 хв, хтось один дає відповідь. Якщо відповідь буде правильною, члени команди одержують 5 «бітів».

Якщо варіант відповіді готовий, просто підніміть табличку.

Увага!

«Чорна скринька № 1». У цій шухляді лежить те, за допомогою чого можна не тільки дивитися, але і слухати. З метою збереження того, що на ньому є, його треба оберігати від холоду.

«Чорна скринька № 2». У ній знаходиться предмет, за допомогою якого можна виготовити чудові речі, а можна навіть убити одного страшного персонажа народних казок.

«Чорна скринька № 3». За допомогою предмета, що лежить на дні цієї шухляди, ти можеш зберігати свою улюблену книгу або підручник, і вона не буде в твоєму будинку займати багато місця.

«Чорна скринька № 4». Предмет, який лежить в ящику, пов'язаний із комп'ютером, він став назвою відомої  фірми і продукції, яку вона випускає. Він містить багато заліза. Його люблять люди, які ведуть особливий спосіб життя. Його створили американці, один з яких мав предків-вихідців з України.

Відповіді до запитань 2 туру: 1. CD-ROM. 2. Голка. 3. Дискета (диск, флешка). 4. Яблуко.

(Проходить підрахунок балів та підбиття підсумків другого туру)

 

V. 3 тур. «Здогадайка»

3 тайм нашої гри називається «Здогадайка». Це командний тайм. Капітани команд роблять ставки і приймають таємне питання. На його обмірковування видається 1 хвилина. Через 1 хвилину капітан команди дає відповідь. Право першості у команди з більшою ставкою. За правильну відповідь команда отримує 10 «бітів».

Таємні запитання

1. Ця програма виглядає так, немов виконує певну функцію, але насправді вона приносить шкоду, наприклад псує таблиці розміщенні у файлі. Згадавши історію, ви легко назвете тварину, іменем якої програмісти називають таку програму.

2. Спеціалісти ФБР, які спробували зламати за допомогою хакерських методів комп'ютерні системи Пентагона, були дуже здивовані недбалістю генералів при виборі паролів. Який пароль використовувала більшість підрозділів Пентагона?

3. Який зв'язок між містом в Англії, рушницею калібру 30x30 і одним з елементів комп'ютера?

4. 30 % цих приладів використовується як домашній помічник, 25 % — як друкарська машинка, 75 % — як автомат для іграшок. Що це ?

5. (Загальна тема) Це, як помітила одна розумна людина, є в кожного з нас, але користуються цим майже завжди інші. (Ім’я.)

Відповіді до запитань 3 туру:

1. Троянський кінь. 2. Пароль. 3. Вінчестер. 4. Комп’ютер.

(Проходить фінальний підрахунок балів та підбиття підсумків гри. Учні дізнаються кількість своїх «бітів»)

VІ. 4 тур. «Кіт у мішку»

Швидко спливає час. Завершилися три тайми нашої гри і я оголошую останній тайм: аукціон «Кіт у мішку». Тепер ви можете витратити свої «біти» і придбати щось цікаве. Кожен учасник гри виставляє свої ставки-пропозиції, тобто «біти». Ви слухаєте питання, обмірковуєте його і робите ставки, виграє той, хто ставить найбільше. Такий гравець отримує те, що знаходиться у мішку. Але, зізнаюся, це може бути не зовсім те, про що видумали, тож будьте обачними. Добре думайте над питаннями. Розпродаж з молотка починається... Виявіть же мудрість, друзі, на конкурсі «Кіт у мішку».

Кіт № 1. Сьогодні ти про нього мріяв. їх хтось сьогодні втратив. Без них тобі не обійтися? Тоді плати і не скупися! Стартова ціна один «біт».

Кіт № 2. У мішку те, що є в кожного відмінника. У хорошиста ж його може і не бути... Стартова ціна — всього один «біт». Хто хоче придбати коштовну річ за один «біт»? Отже, щасливчик, одержуйте «кота в мішку» — це «відмінно» на найближчому уроці інформатики, але тільки, цур, підготуватися!

 

Відповіді до запитань 4 туру:

1 Один біт. 2. Сертифікат на відмінно на уроці інформатики.

 

VІІ. Підсумки

Нагородження найактивніших учнів (які набрали найбільшу кількість «бітів») грамотами чи дипломами «Інтелектуал» 1, 2 та 3 ступенів. Обговорення гри.

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Міністерство освіти і науки України
  • Інформатика для всіх
  • Методичний портал
  • Національна освітня платформа "Всеосвіта"
  • Олімпіада з інформатики